Polar minky sklep internetowy

Rozmowy na każdy temat.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:19

Polar minky sklep internetowy

Post: #98 mariusznowak
27 lis 2017, 14:46

Czy sklep, który sprzedaje tkani dziecięce to dochodowy pomysł na interes?

Właśnie ten wpis ma wykazać, że każdy biznes odpowiednio przemyślany jest w stanie przynieść zysk jego właścicielom. Na samym początku trzeba uświadomić fakt, iż sklep internetowy winien być dodatkiem do sklepu stacjonarnego, który sprzedaje zbliżony asortyment. W omawianym przez nas przypadku są to tkaniny dziecięce. Tak, więc odradzam opieranie biznesu wyłącznie o handel w Internecie. Sporo czytelników zada pytanie, dlaczego mam takie zdanie?

Postaram się to wyjaśnić na przykładzie sklepu internetowego z tkaninami dziecięcymi. Po pierwsze trzeba uwzględnić miesięczne obciążenia, które wiążą się z prowadzeniem tego typu sklepu z tkaninami dziecięcymi. Podstawą jest składka ZUS. O ile w początkowych dwóch latach właściciel może odprowadzać obniżoną składkę ZUS, o tyle nie jest to aż tak ważna pozycja w bilansie zysków i strat. Inaczej już to prezentuje się po upływie 2 lat od założenia firmy. Obowiązująca składka ZUS to kwota 1100 zł miesięcznie.

Kolejny wydatek przy prowadzeniu sklepu internetowego z tkaninami dziecięcymi to jego marketing w przeglądarce internetowej. Celowo już pominąłem zaprojektowanie samego sklepu internetowego - jest to jednorazowy wydatek i można go pominąć w miesięcznym bilansie kosztów. Nawiązując do reklamy strony w Internecie. Trzeba określić frazy do promocji. Przykładowo dla tkaniny dziecięce sklep opłata za miesiąc to rząd od 100 do 200 zł. Tego rodzaju haseł powinniśmy wybrać kilkanaście. Łatwo policzyć, iż za tą samą formę reklamy wydamy około 2000 zł za miesiąc. Do tego należy doliczyć inne koszty związane z reklamą. Należą do nich między innymi marketing na forach, itp. Rezultat pozycjonowania sklepu na słowo kluczowe: tkaniny dziecięce sklep internetowy nie będzie z dnia na dzień. Dlatego w początkowej fazie trzeba pomyśleć o innym kanale sprzedaży naszych tkanin dziecięcych. Pomocne jest Allegro lub podobne platformy aukcyjne. Natomiast wystawienie oferty związane jest dodatkowymi opłatami i to nie małymi. Prowizja za wystawienie jednego towaru oscyluje w graniach od 1 zł do kilkunastu zł. Wszystko uzależnione jest od wykupionych opcji promocji. Więc każdy sam może sobie to policzyć i odpowiedzieć na pytanie czy ma to sens.

Wróć do „Dobre rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości