Jak często potrzebuje usług kominiarz w domu mieszkalnym?

Rozmowy na każdy temat.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:19

Jak często potrzebuje usług kominiarz w domu mieszkalnym?

Post: #14 mariusznowak
19 maja 2016, 12:36

Witam was wszystkich. Ostatnio zacząłem się interesować tematem ubezpieczenia swojego budynku mieszkalnego. Znalazłem na tego rodzaju odnośnik: http://polecamspeca.pl/kominiarz/kielce gdzie zostało napisane, iż kominiarz powinien kontrolować komin minimum raz w roku. Jeśli ogrzewam eko groszkiem to aż 4 razy na rok - to już chyba przesada. Doczytałem także, iż w przypadku nieposiadania ważnego raportu od kominiarza, ubezpieczyciel może mi odmówić wypłaty ubezpieczenia. Czy to prawda?

podobne tematy:

adriansola
Posty: 14
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:07

Jak często powinienem wzywać kominiarza w budynku mieszkalnym?

Post: #15 adriansola
19 maja 2016, 12:56

Witaj, nie posiadam dla Ciebie wesołych wieści. Zgodnie z ustawą budowlaną tak jest. W zależności od rodzaju pieca jesteś zmuszony do korzystania z usług mistrza kominiarskiego nawet 4 razy do roku. Oczywiście tyle mówi kodeks budowlany. Zakład ubezpieczeniowy wymaga aby kominiarz raz w roku wykonał czynności kontrolne i podbił protokół. Również dla własnego bezpieczeństwa należy to zrobić. Niedrożny komin może być przyczyną tragedii. Kominiarz nie bierze aż tak dużo. Jest to kosz rzędu 150 zł za przyjazd.

podobne tematy:


Wróć do „Dobre rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości