Czy to interesujący pomysł na serwis internetowy?

Rozmowy na każdy temat.
mariusznowak
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2016, 12:19

Czy to interesujący pomysł na serwis internetowy?

Post: #68 mariusznowak
19 wrz 2016, 13:30

Dzień dobry. Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zleceniem budowy własnego portalu WWW. Chcę żeby serwis dawał mi później korzyści finansowe. Poszukuje jakieś dochodowej branży, żeby konkurencja nie była za wielka. Zastanawiałem się nad czymś takim jak ten serwis internetowy. Nie musi to być akurat ta tematyka, gdyż jest mi ona mało znana. Myślałem bardziej o branży motoryzacyjnej. Może serwis, który ma ogłoszenia mechaników samochodowych z całej Polski. Do końca nie posiadam sprecyzowanej na taki serwis. Ogólny zarys to portal, który posiada wizytówki firm na których zarabiam za wystawienie ogłoszenia. Czy takie przedsięwzięcie w obecnych czasach ma jeszcze rację buty?
Rodzinne imprezy, imprezy firmowe gdzie zaprasza się również dzieci, to coraz częstsze rozwiązania stosowane przez właścicieli firm. Tego kształtu imprezy firmowe są pozytywnie odbierane przez zaproszonych pracowników. Ponadto, jest to idealny wstęp do udanej integracji firmowej, jakże odmiennej od typowych wyjazdów integracyjnych.

Rzecz jasna powodzenie integracji pracowników zależne jest od dużej liczby aspektów. Odpowiednie pomysły oraz ich realizacja, przygotowanie konkretnego budżetu, właściwe znalezienie odpowiedniego miejsca i czasu, kiedy wszyscy pracownicy, ich rodziny spotkają się na wspólnej zabawie pod patronatem firmy. Jak to wszystko powinno wyglądać? Jakiego rodzaju korzyści mają zarówno organizujący, jak i goście?

Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, rodzaju zatrudnienia, zanim pomyśli się o sukcesie integracji poprzez imprezę firmową, trzeba mieć jasny pogląd tego, jak kształtują się relacje, atmosfera w pracy. Dlaczego ma to takie znaczenie? Skoro przyjmuje się, iż impreza firmowa może być miejscem integracji, nawiązywania silniejszych więzi pomiędzy pracownikami, ich rodzinami, nie może być sytuacji, iż relacje między osobami są niskiej jakości. Może to zaważyć choćby na na liczbie pracowników, jakości zabawy w trakcie imprezy firmowej organizowanej przez przedsiębiorstwo. Kiedy zaś relacje są przyzwoitym poziomie, to impreza firmowa dla pracowników wraz z rodzinami okaże się sukcesem, dającym dobry kapitał na przyszłość, kiedy mowa o dobrych relacjach międzyludzkich.
Właściwe przygotowanie imprezy firmowej kluczem do właściwej integracji.

Organizacja imprez firmowych, eventów firmowych dla pracowników musi opierać się przede wszystkim na znakomitym pomyśle i profesjonalnej organizacji. Budżet co prawda ma znaczenie, lecz nie każda firma będzie mogła przygotować wielogodzinne spotkanie z niezliczonymi atrakcjami. Dlatego dobrze jest zbadać potrzeby pracowników, znać liczbę dzieci, w jakim wieku będą się znajdowały. Poprzez to prościej jest zaplanować atrakcje na imprezie firmowej dla rodzin, efektywnie rozpisać budżet. Kluczem do sukcesu to zagwarantowanie rozrywek, które zainteresują wszystkich.

Kardynalnym błędem jest kompletnie nieumiejętne przygotowanie się do wymagań zaproszonych gości. Przygotowanie zabaw, z których nie będzie komu korzystać. Przygotowanie scenariusza imprezy firmowej, który nie angażuje uczestników, zamiast integracji, ciekawej zabawy, proponuje zażenowanie, chęć powrotu do domu, imprezy firmowej. Rozczarowanie pracowników, a szczególnie ich pociech w żaden sposób nie przełoży się na integrację.

Coraz częściej pracownicy nie posiadują najmniejszej chęci, żeby wybrać się na spotkanie firmowe, integrację, pozostawiając rodziny w domach. Tak, więc, zwłaszcza tam, gdzie duża liczba pracowników to osoby z rodzinami, koniecznym staje się proponowanie imprez firmowych z rodzinami, których jedną z głównych korzyści będzie integracja.

Dobrze zorganizowane imprezy firmowe w Radomiu - zamów rodzinną zabawę w hotelu. Spotkania rodzin pracowników w ramach imprezy firmowej, to również możliwość pokazania bliskim życia zawodowego, poznania osób, z którymi na co dzień pracujemy w firmie, również przełożonych. Dobrze nawiązane kontakty, nowe relacje z pewnością przyczyniają się nie tylko do prawidłowej integracji, ale też choćby do przyjaznej atmosfery w samym miejscu pracy.

podobne tematy:

maxkolonko
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2016, 11:44

Czy to dobry pomysł na biznes internetowy?

Post: #69 maxkolonko
19 wrz 2016, 14:00

Cześć. Z tego co mogłem wyczytać, to nie posiadasz koncepcji na interes w Internecie i masz ochotę wykonać kopię działających już rozwiązań, lub co gorsza poszukujesz gotowego rozwiązania na biznes. Nie tędy droga kolego. Jak myślisz na poważnie o serwisie ogłoszeniowym to po na wstępie musisz zrobić dobry biznesplan działania. Wyślij maile do kilku firm i powiedz co potrzebujesz. Wtedy otrzymasz przybliżoną wycenę takiego serwisu internetowego. Później dopytaj się o sposoby i koszty jego promocji w Internecie. Znając te dane masz już rozeznanie o kosztach jakie musisz ponieść w pierwszym roku działalności. Przez ten czas twój serwis internetowy nie będzie generował większych przychodów. Dlatego powinieneś się przygotować na jego dofinansowanie. Nie gra tu roli czy jest to transport medyczny ludzi chorych czy serwis dla adwokatów. Nikt nie zapłaci za reklamę na nowo powstałym portalu. Tak to wygląda w praktyce.

podobne tematy:


Wróć do „Dobre rozmowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość